Veolia pozýva na Deň otvorených dverí v kotolni

Spoločnosť Veolia Energia Slovensko, a. s., aj tento rok pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí  v kotolni, ktorý sa bude konať v sobotu 22. júna 2019  na križovatke Furdekovej a Starohájskej ulice v Bratislave - Petržalke.
 
„Raz ročne môžu Petržalčania nahliadnuť za brány kotolne. Počas exkurzie sa dozvedia, ako sa vyrobené teplo a teplá voda dostanú priamo k nim domov do radiátorov a vodovodných batérií. Súčasťou prehliadky je aj kogeneračná jednotka, ktorá okrem tepla vyrába aj elektrickú energiu moderným a ekologickým spôsobom. Pre najmenších návštevníkov budeme mať opäť pripravené sprievodné aktivity,“ spresňuje Lucia Burianová, senior manažér pre komunikáciu a marketing zo spoločnosti Veolia Energia Slovensko, a. s.
 
Spolupráca mestskej časti Petržalka a spoločnosti Veolia Energia Slovensko, a. s., siaha do roku 1993, keď ešte ako spoločnosť C – Term začala prevádzkovať systém zásobovania teplom v Petržalke. V roku 2000 prevzala prevádzku spoločnosť Dalkia, a. s., predchodca spoločnosti Veolia Energia Slovensko, ktorá zásobuje teplom a teplou vodou takmer 40-tisíc petržalských domácností.

Dátum: 
pondelok, 17 jún, 2019